Priebeh biorezonančnej terapie
Biorezonančná terapia proti alergii nevyžaduje z vašej strany žiadnu špeciálnu prípravu a je úplne bezbolestná . K terapii využívame prístroj BICOM Optima. Vďaka špičkovým počítačovým programom vie Bicom odhaliť rušiace elektromagnetické oscilácie, upraviť ich ako harmonické a posilnené vrátiť späť do organizmu. Certifikovaný prístroj dokáže načítať frekvenčný vzor pacientovho alergénu a pomocou elektród zmeniť elektromagnetické vlnenie v tele pacienta tak, aby sa nielen nedostavovala alergická reakcia na daný alergén, ale dokonca aby alergia úplne zmizla.
Pri liečbe vychádzame z poznania, že alergia je len dôsledkom disharmónie ktorá za určitých okolností v tele nastala. Biorezonančná terapia sa bude zaoberať príčinou vašej choroby a na základe overených postupov ju odstráni.
Pokiaľ poznáte príčinu svojej alergie a jej zdroj, môžete ju priniesť na terapiu /napr. domáci prach/.
Na absolvovanie terapie sú potrebné 2 - 4 sedenia, ale úspešnosť terapie sa mnohokrát prejaví už po prvej terapii.
Diagnostika na prítomnosť alergénu je BEZBOLESTNÁ – čo určite uvítajú hlavne deti. Prebieha v príjemnom prostredí len v prítomnosti terapeuta.
Vyšetrenie aj terapia je vhodná pre všetky vekové kategórie od 3 rokov – v podstate zjednodušene povedané „keď dokážu obsedieť.
Menšie detičky ju môžu samozrejme absolvovať tiež ,prakticky od narodenia . Ležia alebo sedia pri terapii jednému z rodičov na kolenách, môžu mať pri sebe hračky, knihy atď
Výsledky biorezonančnej terapie
Mimoriadne úspešný je náš postup pri liečbe alergií predovšetkým sennej nádchy, potravinových intolerancií, kožných alergických prejavov ako aj pri rozvinutých astmatických prejavoch. Pri liečbe alergického ochorenia pracujeme jednak na desenzibilizácii voči kľúčovým alergénom, ale zároveň terapeuticky pôsobíme na celý organizmus, predovšetkým na zistené patogény, oslabené orgány a orgánové systémy, teda spúšťače prehnanej alergickej reakcie, aby sme do budúcna zamedzili možnému návratu alergických reakcií, alebo vzniku nových. Najmä pri kožných alergických problémoch je nevyhnutné pôsobiť na prvotný problém – spúšťač.Potravinové alergie
Pozornosť, ktorú venujeme potravinovej alergii, je prirodzená, keďže rok za rokom postihuje stále širšiu skupinu ľudí. Pomocou našich testovacích sád zistíme konkrétne potraviny, na ktoré ma klient alergiu. Následne postupne terapiami docielime prispôsobenie tráviaceho traktu, aby sa zbavil neznášanlivosti na konkrétnu potravinu a zároveň regenerujeme orgány tráviaceho traktu.
Alergici majú rôznu citlivosť na potravinové alergény. Niektorí reagujú už na mikrogramové stopové množstvo alergénov v potravinách a môže sa rozvinúť až anafylaktická reakcia. Iní malé množstvá tolerujú a reagujú až na miligramové množstvo alergénu.
Zlý zdravotný stav nie je izolovaný proces, často ide o prepojenie viacerých chorobných procesov. Potravinová alergia sa môže prejavovať rôznymi ťažkosťami:
Tráviace ťažkosti – nevoľnosť, plynatosť, hnačka, bolesti brucha, nechutenstvo, vracanie, neprospievanie, brušné koliky, pálenie záhy, afty na slizniciach dutiny ústnej, eventuálne mapy na jazyku.
Kožné prejavy – ekzém, svrbenie kože, žihľavka.
Dýchacie ťažkosti – nádcha, opuch nosovej sliznice, kašeľ, bronchiálna astma.
Orálny alergický syndróm – väčšinou je spôsobený čerstvou zeleninou, ovocím, orechmi, ale aj korením – prejavuje sa svrbením pier, ústnej dutiny, hrdla, prípadne aj opuchom a začervenaním okolo pier. Niekedy sa príznaky obmedzujú len na škriabanie v krku, pričom pacient je často sledovaný na krčnej ambulancii ako chronický zápal nosohltanu. Vyskytuje sa hlavne u pacientov precitlivelých zároveň na peľové alergény (breza, jelša, lieska, ambrózia…).
Námahou vyvolaná potravinová anafylaxia – vyskytuje sa väčšinou od 30 min až 4-6 hodín po požití alergizujúcej potraviny (najčastejšie morské plody, cestoviny, zeler …) a súčasnej fyzickej aktivite, ktorá inak u daného jedinca nepredstavuje alergén.
Anafylaxia – najzávažnejšia a najťažšia forma alergickej reakcie – multiorgánová systémová reakcia na určitý alergén – pocit nevoľnosti, sčervenenie pokožky, svrbenie, zhoršené dýchanie, búšenie srdca, výrazný pocit strachu, točenie hlavy, niekedy samovoľný odchod stolice, pomočenie.
Potravinové intolerancie
Potraviny, ktoré konzumujeme, môžu vyvolávať aj reakcie založené na inom princípe, ako je to pri alergii. Pri intolerancii nejde o reakciu imunitného systému ako pri alergii, avšak spôsobuje ju napríklad nedostatočná funkcia či tvorba určitého konkrétneho enzýmu. Často sa jej hovorí pseudoalergia a je spôsobená inými faktormi, napríklad rôznymi metabolickými poruchami alebo dedičnými faktormi.
Najčastejšou v dnešnej dobe je laktózová a histamínová intolerancia. Pomocou biorezonancie dokážeme vo väčšine prípadov obnoviť tvorbu enzýmov v tele a tým docielime že telo bude opäť schopné potraviny obsahujúce laktózu alebo histamín spracovať bez nepríjemných prejavov intolerancie. Vzorky alergénov su prítomné u nás.
Potravinová intolerancia alebo neznášanlivosť nám škodí celkom nenápadne, no zato vytrvalo. Reakcie sú na rozdiel od alergie oneskorené a príznaky sa môžu objaviť o niekoľko hodín či dní, takže z nich vôbec nemusíme podozrievať potravinu. Navyše môžeme byť intolerantní k viacerým potravinám v rovnakom čase. Uvádza sa, že potravinovou intoleranciou trpí asi 45 % obyvateľstva.
Hoci potravinová intolerancia priamo neohrozuje život, dokáže nás poriadne potrápiť. Ak tráviaci trakt sústavne zaťažujeme nevhodnými potravinami, postupne môže dôjsť k syndrómu zvýšenej priepustnosti čreva. Do krvného obehu začínajú prenikať nedostatočne natrávené molekuly potravín, baktérie a toxíny, ktoré by za normálnych okolností cez črevnú stenu neprenikli.
Pele
Na terapiu je ideálne prísť pred začatím peľovej sezóny. Ak prídete v akútnom stave, aj tak po terapii prichádza úľava, sliznice odpuchnú, tvorba hlienov sa výrazne zníži. Vzorky alergénov sú k dispozícii u nás. V prípade, že alergická sezóna už začala, je ideálne priniesť odvinutý kúsok lepiacej pásky, alebo dažďovú vodu aby v nej boli zachytené peľové informácie z troch až piatich dní.
Plesne
Plesne vylučujú do prostredia spóry, ktoré majú veľkú afinitu k nosnej sliznici a bronchám . U alergikov môžu spustiť alergickú reakciu a spôsobovať celoročnú alebo sezónnu sinusitídu alebo bronchitídu. Ak ste peľový alergik a počas Vašej sezóny sa Vám po daždi neuľaví je to príznak, že trpíte aj plesňovou alergiou. Vzorky plesní sú k dispozícii u nás. Je ideálne doplniť Vašou vzorkou z Vášho prostredia.
Prach a roztoče
Alergia na domáci prach a v ňom obsiahnuté roztoče vedie najmä k symptómom v dýchacích cestách ale môže zhoršiť aj nález na koži neurodermatikov. Vzorky prachu a roztočí máme k dispozícii u nás. Je vhodné priniesť na terapiu lepiacu pásku , ktorú necháte aspoň týždeň visieť v domácom prostredí poprípade vzorku z vysávača. Vzorky prinesené z domu spolu s našimi vzorkami sa používajú pri odstraňovaní alergie.
Zvieracie chlpy
Vzorky chlpov jednotlivých zvierat sú k dispozícii u nás, ale je ideálnejšie ak prinesiete na terapiu vzorku z chlpov Vášho domáceho miláčika. Do tejto kategórie patria tiež periny – perie, ovčia vlna a iné zvieracie materiály používané v dekách a ošatení.
Kontaktná alergia
Je ideálne priniesť na terapiu konkrétny kontaktný alergén. Vždy sa testuje aj voda z vodovodu, ktorá môže spôsobovať potiaže. Stále častejšie sa objavuje alergia na latex a gumu. Často sa objavuje alergia na partnerove spermie. Vzorky prinesené z domu sa používajú pri terapii, aby sa organizmus naučil alergický podnet prijímať.
Uštipnutie hmyzom
Biorezonačná terapia dokáže zmierniť a následne aj odstrániť alergickú reakciu na uštipnutie hmyzom. Ako prvý prejav spozorujeme opuch v mieste vpichu. Nasleduje svrbenie a sčervenanie. Pri väčšine bodnutí nedochádza k ďalším prejavom. V krajnom prípade však hrozí alergická až anafylaktická reakcia.
Alergia na chlad alebo slnko
Mnoho ľudí trpí rôznymi reakciami na chlad alebo slnko. Aj tu dokáže biorezonancia efektívne pomôcť.
Pri vzniku a rozvoji alergií hrajú veľký význam, okrem iného, aj náhle zmeny teploty prostredia. Fyzikálne vplyvy, ako napríklad chlad, pôsobia ako priame aktivátory vyplavovania mediátorov, napr. histamínu z mastocytov a tieto látky môžu vyvolávať klinické prejavy zvýšenej reaktivity na slizniciach horných, stredných, ale aj dolných dýchacích ciest, očných spojiviek, ale aj kože. Ide však o pseudoalergiu, ktorá je odpoveďou na fyzikálny podnet, nie alergén.
V poslednej dobe pacientov so slnečnou alergiou tiež pribúda. Môže sa prejaviť aj v neskoršom veku, hlavne u ľudí, čo trpia aj inými typmi alergií, čo zvyšuje ich citlivosť. Alergia nie je totiž ochorením jedného orgánu, ale prechádza z jedného systému do druhého. Vyrážky zo slnka tak môžu byť alarmom, že sme alergickí aj na iné látky a trpíme napr. peľovou či potravinou alergiou.
Alergická reakcia nezávisí od intenzity slnečného žiarenia. U niekoho ju vyvolá prudké slnko na rovníku, inému sa stačí prejsť po lúke na strednom Slovensku. Nerozhoduje ani sfarbenie pokožky. Bledšie typy sú samozrejme citlivejšie, ale chránení nie sú ani tmavokožci. Jej nárast spôsobuje zväčšovanie ozónovej diery, vonkajšie prostredie a stresový spôsob života. Pri alergii na slnko v tele vznikajú látky, ktoré už samotným pôsobením slnečného žiarenia u citlivejších ľudí vyvolávajú zmeny na pokožke podobné alergickej reakcii. Príznaky slnečnej alergie sú svrbivé červené vriedky, pupence, pľuzgieriky a zdureniny predovšetkým na miestach vystavených slnku – napr. vo výstrihu, na ramenách a pažiach.